Для будинку
Для бізнесу

Поради жителям Нікополя і Марганця: як убезпечити електромережі від перевантаження взимку

ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує роботи з переоснащення та модернізації електромереж Марганця та Нікополя, пов’язаних з переходом цих міст на електроопалення. А також ділиться порадами з жителями: як убезпечити електромережі своїх будинків від перевантаження взимку в умовах підвищених енергонавантажень.

ДТЕК Дніпровські електромережі змінює уявлення про клієнтський сервіс та нагадує про основні правила, які допоможуть убезпечити будинок і квартиру від перевантаження та аварійних відключень в осінньо-зимовий сезон. Для жителів Марганця і Нікополя енергетики підготували 5 порад енергоефективності:

1) При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їх потужність вказується виробником – чим вона менше, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.

2) Розподіляйте навантаження. Вмикайте найбільш «ненажерливі» прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Їх внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.

3) Намагайтеся уникати пікових годин навантаження. Зазвичай цей час з 7:00 до 9:00 та з 18:00 до 20:00.  На ці години випадає пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.

4) Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. За можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні та пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження та заощадити до 50% на «нічному» тарифі.

5) Майте напоготові телефон електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зони відповідальності – обслуговування та ремонт усіх внутрішньо-будинкових мереж.

У разі відключення світла через перенавантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади й увімкніть «автомат». Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика – не намагатися здійснити ремонт самостійно, це небезпечно.

Якщо бачите, що вже ніяк не вкладаєтеся в ліміти потужності, – зверніться за їх збільшенням на ваш будинок або квартиру. Для цього з переліком необхідних документів потрібно звернутися в ЦОК ДТЕК Дніпровські електромережі. Або подати заявку он-лайн через сайт компанії.

Мешканці Дніпропетровської області заборгували компанії за світло 155 мільйонів гривень. Цей борг у клієнтів з’явився коли компанія поєднувала функцію оператора системи розподілу та постачальника електричної енергії (продавця) – тобто до 31 грудня 2018 року.

Детальніше.